هنر ناب ایرانی

این عکس را اواخر بهار امسال در باغ موزۀ هنر ایرانی واقع در الهیه گرفته‌ام ولی تا کنون پی نبرده‌ام که این اثر شامخ چه ربطی به هنر ایرانی دارد. اگر شما دریافتید، مرا هم راهنمایی بفرمایید.

 

 

 

/ 10 نظر / 73 بازدید
رضا

... از ماست که بر ماست .

مصطفی

فلسفه صدرا که اوج فلسفه ایرانی اسلامی است ، قائل به وحدت وجود است. وجود هم در فلسفه صدرا همانیست که شیخ اشراق از آن به عنوان نور یاد میکند (به گفته ی برخی) . نماد نور هم ، چشم است. این اثر اشاره ای زیبا به حکمت متعالیه دارد. این هم یه آسمون ریسمون دوزی این وری! در مقابل اونوریش (چسباندن همه چیز به ماسون)

علی غرقی

خالق این اثر، در ایران زاده شده، در همین ایران بزرگ شده و در فضای زبانیِ این مملکت رشد کرده. پس اثری هم که خلق می‌کنه، بیش از هرچیز دیگه‌ای متاثر از فضای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و غیره‌ی تجربیاتیه که در همین محدوده‌ی زبانی داشته. در این حالت می‌گوییم که طرف «اثری ایرانی خلق کرده» - مگه این‌که تعریف شما از فرهنگ چیز دیگه‌ای و بیشتر متاثر از سخنرانی‌های مسئولین باشه.

رضا

بعد از خواندن نظر آقای غرقی خیالم از بابت معماری و شهر سازی مملکت راحت شد چون متوجه شدم این آثار اولا ایرانی اند و ثانیا به دلیل اینکه ایرانی اند درستند .

پدرام کریمی

درود استاد. نظری راجع به خود این مجسمه ندارم چون دانش کافی در این زمینه رو دارا نیستم. فقط خواستم بگم این مجسمه اثر استاد جمشید مرادیان هست.

محمد

شبیه درس دادن بعضی از اساتیده! مثل فلسفه و الهیات و غزل توی درس ریاضیات دانشگاه ما!! ما ایرانیا همه کارامون به هم میاد!!! استاد جسارت نباشه ها!

sara

این مجسمه دجال که تو اسطوره و تاریخ و ادبیاتمون هست...

امیرو

با دیدن این یه چشم حس خوبی بهم دست نمی ده!

فرانک-ت

لطفا جنبه انتقاد هم داشته باشین....محمد درست میگه.

روح ا..

دکتر جان این اثر که شاید متعلق به کافی شاپ باشد را رها کن . بچسب به اصل ساختمان و طرح باغ بی هویت بدحال، که از ایرانیت کمی آجر نما و تعدادی چنار دارد. یه دقت مجددی بفرما