منّتی به نام پژوهانه

اعلام کرده‌اند که به دانشجویان دکتری، پژوهانه می‌دهند و کلّی بر افکار عمومی تأثیر گذاشته‌اند و رأی خریده‌اند. حالا بعد از 3 سال تحصیل در این دوره، امروز، اعلامیه این موهبت الهی(!) به دست من هم رسید.

در اعلامیه چند تا چیز با حال نوشته:

  • اوّل این که باید برویم در یک سایت خاصّی اطلاعاتمون رو وارد کنیم و به اصطلاح متقاضی تسهیلات بشویم. (خودشون آمار ندارند)
  • دوّم این که برای همین کار هم ضرب الاجل تعیین کرده‌اند (اگه دیر کنی، بهت نمیدیم) 
  • سوم اینکه، این موهبت، شامل کسانی میشه که امتحان جامع داده‌اند (خب دانشجوی بدبخت، توی دو سال و نیم اوّل، آدم نیست؟)
  • چهارم این که گفتند نباید بورسیه یا شاغل باشیم (خب همون روز اوّل که تعهّد گرفته بودید که!)
  • پنجم اینکه در دورۀ تحصیل مشروط نشده باشند (خب اگه یارو از زور بی‌پولی، سر تحویل مقاله، به جای تحویل مقاله، یه کار سنگین یه ماهه گرفت که بعد از یک سال بتونه بدهی‌های ازدواجش رو بده و مشروط شد، به دولت کریمۀ اسلامی چه ربطی داره؟)

ان شاء اللّه از این پول امام زمان که دارند میدهند، برکات علمی فراوانی پدید خواهد آمد و شهر اسلامی ساخته خواهد شد و جلوی نفوذ فرهنگ غرب و علوم انسانی خدا گریزشان هم گرفته خواهد شد.

ولی خدا وکیلی دوست دارم روزی رو ببینم که خود این آقایان مدی در وزارت علوم، بیایند و از اینکه مجبورند تحت منّت و با خفّت زندگی کنند، گریه کنند.

/ 12 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرزانه

پسرم نترس!!!!!!!!

نجمه

احتمالا نهایت "نبودن" به "بودن" نزدیکه یعنی وقتی شدت یه پدیده آزاردهنده میشه احتمالا داره به بالای قوس نزولش میرسه میمونه آرزوی اینکه تماشای قرینه این همه نا مربوطی و بی تعادلی هم سهم حیات ما بشه

فرزانه

مننننننننننن قاتیییییییییییییییییییی کردمممممممممممممم [ناراحت] کلن نوفهمم!

از...

پس به این نتیجه می رسیم که پژوهانه هم شانیت نداره!

م.ر.

همه چیز را به هم ندوز مرد مؤمن. می گویند قدیم که سهم امام می دادند به طلبه ها یکی از مدرّسان محترم حوزه شاکی شد که آقا! این طلبه ها درس نمی خوانند. چرا باید سهم امام بگیرند؟ خیلی زود جواب آمد دل این طلبه ها را هم نشکنید اینها سیاهی لشکر ما هستند این را از شیخ حقیقت غروی نقل می کنم از نجف اشرف دست کم در نظام دلی، امام و مأموم رابطه ای متفاوت دارند حتی اگر مأموم آن شاگرد آخر اخر لیست باشد حتی اگر مأموم ...

م.ر.

راستی یادم رفت بگم که قضیه برعکسه. من که از اوّل قید گرفتن پژوهانه رو زدم! چون واقعاً طرّاحان این قضیه بیشتر محتاج کمک هستند. و همینجا به سیاستگذاران، دولتمردان و مسئولان آموزش عالی داخل و خارج اعلام می کنم اگر برای نجات از این وضعیتشان به کمک احتیاج دارند، می توانم وقتهایی به ایشان اختصاص دهم. جدّی گفتم. هر که نان از عمل خویش خورد منّت حاتم طایی نبرد

امان از این غم نان که یه جاهایی نمیذاره آدم متعادل باشه ...

فرزانه

ما بی صبرانه منتظر مطالب جدید هستیم

فرهاد

این پژوهانه واژه ریبایی است هم خانواده با پژوهش. پژوهشگر. پژوهنده. که از خانواده اش قهر کرده. پس شاید به ما مربوط نشود. به طور عامیانه پولیه به اسم تو که حق برداشت نداری. برای نوزاد هم حسابی باز می شه که تا بیست یالگی حق برداشت نداره. انجمن نخبگان هم جاییه که تو شرایط عضویت و داشتن پرونده رو توش داری( یعنی نخبه حسابت می کنن) ولی حق استفاده از مزیت هاش رو نداری ووووووووووولی همش خدمته دیگه خدمتی صادقانه.

فرهاد

راستی پژوها نه ولی پیکانا آره؟؟!!!